Kalibracja maszyn pomiarowych to ważny element, o którym trzeba pamiętać nie tylko przy zakupie współrzędnościowych maszyn pomiarowych, ale także, jeśli posiadamy tego typu urządzenie w swojej firmie. Jeśli potrzebujesz pomocy, nasi specjaliści z chęcią odpowiedzą na wszystkie nurtujące Cię pytania dotyczące kalibracji maszyn pomiarowych.

Kontakt

Kalibracja maszyn pomiarowych współrzędnościowych

Kalibracja współrzędnościowych maszyn pomiarowych jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania wielu przedsiębiorstw. Dzięki odpowiednio działającym maszynom pomiarowym zapewniamy odpowiednią jakość wyprodukowanych elementów, co jest niezwykle ważne w branżach gdzie precyzja, geometria i dokładność są ważnymi elementami.
Kalibracja maszyn pomiarowych polega na niczym innym jak na sprawdzeniu dokładności testowanej maszyny w odniesieniu do uzyskanych danych zaczerpniętych z innych metod pomiarowych.
Gdy przeprowadzamy kalibrację, bardzo ważne są standardy odniesienia, do których porównujemy działanie maszyny. Często stosuje się elementy o znanych wymiarach lub geometrii, które są porównywane z pomiarami maszyny. Standardy te mogą być np. specjalnie wyprodukowane bloki kalibracyjne lub elementy o znanych geometriach, takie jak kula czy walec.

Kalibracja współrzędnościowych maszyn pomiarowych zwykle przebiega według poniższego schematu:

Scroll to Top